Zapowiedź dorocznej pielgrzymki do Piekarskiego Sanktuarium
W nadchodzącą niedzielę, 20 sierpnia, planowana jest coroczna pielgrzymka dla kobiet i młodych dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, które znajduje się w Piekarach Śląskich. Uroczystości religijne będą pod przewodnictwem biskupa polowego Wojska Polskiego, Wiesława Lechowicza, który także wygłosi homilię.
Tego dnia, u stóp Jasnej Góry, poranne oddanie zacznie się od godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwy różańcowej. Następnie pielgrzymki udadzą się w procesji z wizerunkiem Matki Boskiej Piekarskiej na Kalwarię. Tam czekać będzie na nie metropolita katowicki, arcybiskup Adrian Galbas.
Podczas Mszy św., której przewodniczyć będzie biskup Wiesław Lechowicz, zostanie wygłoszona homilia. Po Eucharystii nastąpi godzina ewangelizacyjna z udziałem biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej – Artura Ważnego. Nieszpory odprawi biskup pomocniczy diecezji opolskiej – Waldemar Musioł. Całość pielgrzymki zakończy procesja do bazyliki piekarskiej.
Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Błogosławiona, która uwierzyła”, zaczerpniętym z Ewangelii według świętego Łukasza. Arcybiskup Galbas skierował do wiernych zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu: „Oczywiście pierwszymi zaproszonymi są kobiety, bo to przede wszystkim ich dzień, ale zapraszam wszystkich: każdą i każdego” – podkreślił metropolita katowicki.

Radzionków świętuje Narodowy Dzień Powstań Śląskich – koncert i historia w jednym miejscu
Utrudnienia na rondzie Ranoszka przedłużone do 2026 roku
Rok szkolny 2025/2026 dobiegł końca!
Kierunek GZM – odkryj magię mikrowypraw!
Nowa edycja szkoły rodzenia w Piekarach startuje 2 lipca 2026!
Najlepsi policjanci wyróżnieni w konkursie „Policjant, który mi pomógł”
Nowe oferty pracy w PKM Świerklaniec: Kierowcy autobusów poszukiwani w Radzionkowie
Wakacje w Świerklańcu! Ponad 1200 uczniów cieszy się letnim wypoczynkiem