Radzionków zyska nową drogę: umowa na przebudowę ul. Św. Wojciecha podpisana!
Radzionków czeka znacząca przemiana infrastrukturalna. Dziś ogłoszono rozpoczęcie projektu przebudowy ul. Św. Wojciecha, kluczowej arterii miasta. Uroczystość podpisania umowy zgromadziła ważne osobistości, w tym Starostę Adama Chmiela, Wicestarostę Annę Kubicę oraz przedstawicieli lokalnych władz i wykonawcy, firmy DROGOPOL Sp. z o.o. z Katowic.
Szczegóły finansowe przedsięwzięcia
Całkowity koszt inwestycji wynosi 7 727 019,14 zł. Projekt uzyskał wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który pokrywa 50% kosztów. Pozostała część zostanie sfinansowana wspólnie przez Powiat Tarnogórski i Gminę Radzionków, dzieląc się po połowie.
Planowane etapy prac
Przebudowa będzie realizowana w trzech fazach. Zakres prac obejmie położenie nowej nawierzchni, modernizację chodników i skrzyżowań, a także budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Projekt przewiduje również ulepszenie systemu oświetleniowego i odwodnieniowego oraz wprowadzenie nowoczesnego oznakowania, co znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze. Wspólne działania Powiatu Tarnogórskiego i Gminy Radzionków mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców.
Terminy realizacji projektu
Prace budowlane mają ruszyć w styczniu 2026 roku, przy założeniu sprzyjających warunków atmosferycznych. Całość inwestycji ma zostać sfinalizowana do 1 grudnia 2027 roku, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury w nieco ponad dwa lata od rozpoczęcia robót.
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100068842975248

Radzionków świętuje Narodowy Dzień Powstań Śląskich – koncert i historia w jednym miejscu
Utrudnienia na rondzie Ranoszka przedłużone do 2026 roku
Rok szkolny 2025/2026 dobiegł końca!
Kierunek GZM – odkryj magię mikrowypraw!
Nowa edycja szkoły rodzenia w Piekarach startuje 2 lipca 2026!
Najlepsi policjanci wyróżnieni w konkursie „Policjant, który mi pomógł”
Nowe oferty pracy w PKM Świerklaniec: Kierowcy autobusów poszukiwani w Radzionkowie
Wakacje w Świerklańcu! Ponad 1200 uczniów cieszy się letnim wypoczynkiem