W Piekarskim Urzędzie Miasta odbyły się szkolenia z pierwszej pomocy i kampania promująca bezpieczeństwo
Wszyscy chętni, którzy pojawili się dzisiaj przed budynkiem piekarskiego Urzędu Miasta, mieli okazję uczestniczyć w praktycznych pokazach umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Tą edukacyjną inicjatywę dla mieszkańców Piekar Śląskich wspólnie zorganizowali miejscowi funkcjonariusze policyjni, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz pracownicy Biura Zdrowia i Spraw Społecznych lokalnego samorządu.
Na miejscu każdy z obecnych miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności w zakresie masażu serca na symulatorach medycznych. Policjanci z wydziału do spraw ruchu drogowego podkreślali znaczenie widoczności w ruchu drogowym, rozdając przechodniom odblaski i przy tym przekazując istotne informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Z kolei dzielnicowi skupili swoje działania na grupie seniorów, ostrzegając ich przed potencjalnymi oszustami, którzy działają pod płaszczykiem osób zaufanych publicznego zaufania – takich jak policjanci czy pracownicy banków.

Radzionków świętuje Narodowy Dzień Powstań Śląskich – koncert i historia w jednym miejscu
Utrudnienia na rondzie Ranoszka przedłużone do 2026 roku
Rok szkolny 2025/2026 dobiegł końca!
Kierunek GZM – odkryj magię mikrowypraw!
Nowa edycja szkoły rodzenia w Piekarach startuje 2 lipca 2026!
Najlepsi policjanci wyróżnieni w konkursie „Policjant, który mi pomógł”
Nowe oferty pracy w PKM Świerklaniec: Kierowcy autobusów poszukiwani w Radzionkowie
Wakacje w Świerklańcu! Ponad 1200 uczniów cieszy się letnim wypoczynkiem