W Piekarskim Urzędzie Miasta odbyły się szkolenia z pierwszej pomocy i kampania promująca bezpieczeństwo
Wszyscy chętni, którzy pojawili się dzisiaj przed budynkiem piekarskiego Urzędu Miasta, mieli okazję uczestniczyć w praktycznych pokazach umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Tą edukacyjną inicjatywę dla mieszkańców Piekar Śląskich wspólnie zorganizowali miejscowi funkcjonariusze policyjni, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz pracownicy Biura Zdrowia i Spraw Społecznych lokalnego samorządu.
Na miejscu każdy z obecnych miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności w zakresie masażu serca na symulatorach medycznych. Policjanci z wydziału do spraw ruchu drogowego podkreślali znaczenie widoczności w ruchu drogowym, rozdając przechodniom odblaski i przy tym przekazując istotne informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Z kolei dzielnicowi skupili swoje działania na grupie seniorów, ostrzegając ich przed potencjalnymi oszustami, którzy działają pod płaszczykiem osób zaufanych publicznego zaufania – takich jak policjanci czy pracownicy banków.

Twórz z nami kulturalną społeczność w Kole Przyjaciół Biblioteki!
Dzień Żołnierzy Wojsk Chemicznych
Nowa edycja szkoły rodzenia w Piekarach startuje 9 czerwca 2026!
Biblioteka w Świerklańcu z nowym dofinansowaniem na śląskie inspiracje dla młodzieży!
Zadbaj o bezpieczeństwo w długi weekend Bożego Ciała!
Potrącenie pieszej w Świerklańcu – nagranie, które powinno wstrząsnąć kierowcami
Wakacyjne bezpieczeństwo: Policja uczy dzieci, jak unikać zagrożeń
Słoneczny weekend w drodze – zadbaj o bezpieczeństwo za kierownicą!