Otwarcie sezonu rowerowego: Kampania Policji "Bezpieczny cyklista" i przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego implikuje niestety również potencjalne niebezpieczeństwo związane ze wzrostem liczby kradzieży jednośladów oraz ryzykiem drogowych incydentów. W odpowiedzi na tę sytuację, funkcjonariusze z komendy w Piekarach przeprowadzają akcję o nazwie „Bezpieczny cyklista”. Jej celem jest sprawdzanie osób poruszających się na rowerach oraz ponowne zwrócenie uwagi na fundamentalne reguły ruchu drogowego, które powinien posiąść każdy rowerzysta.
Nie zapomnij o tych prawidłowościach, rowerzysto! Przedstawiciele prawa podkreślają podstawowe dyrektywy, które każdy rowerzysta powinien mieć w pamięci przed tym, jak postanowi wsiąść na swój rower i ruszyć w podróż.
Używanie wyznaczonych dróg dla rowerów to obowiązek. Zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym, rowerzyści są zobowiązani korzystać z dróg dla rowerów lub pasów ruchu przeznaczonych dla rowerów, jeśli te zostały utworzone dla kierunku, w którym się poruszają. Jeżeli korzystasz z drogi współdzielonej z pieszymi jako kierujący rowerem, musisz zachować podwyższoną ostrożność oraz ustępować pierwszeństwo pieszym.

Radzionków świętuje Narodowy Dzień Powstań Śląskich – koncert i historia w jednym miejscu
Utrudnienia na rondzie Ranoszka przedłużone do 2026 roku
Rok szkolny 2025/2026 dobiegł końca!
Kierunek GZM – odkryj magię mikrowypraw!
Nowa edycja szkoły rodzenia w Piekarach startuje 2 lipca 2026!
Najlepsi policjanci wyróżnieni w konkursie „Policjant, który mi pomógł”
Nowe oferty pracy w PKM Świerklaniec: Kierowcy autobusów poszukiwani w Radzionkowie
Wakacje w Świerklańcu! Ponad 1200 uczniów cieszy się letnim wypoczynkiem